TANTS – klassikalisest tänavatantsuni

MÄNG – paneb end füüsiliselt ületama

MUUSIKA – klassikalisest popini

VÕISTLUSTAHE – teeb poisist poisi

KOSTÜÜMID – poisieas mitte unustada

2019/2020 hooajal tantsukoolis laste tantsutunde ei toimu.

4-5 aastastel poistel on paras aeg trennidega alustada. Neil on varasemast suurem vajadus teistega koos mängida ja õige treeningtund peaks kaasa aitama ning toetama normaalse suhtlemise väljakujunemist. Teistega koostegemine tekitab põnevust ja võistlusmomenti. Nad tahavad kiiresti joosta, hüpata ja näidata kui ägedad nad on. Selles vanuses poisid tahavad olla vaprad rüütlid ja kangelased, kellel on suur keep ja mõõk, millega nad on alati valmis võitlusse astuma. Kindlasti vajavad nad müramist nii nagu lõvipojadki, et hiljem kasvades osata võidelda, võita ja kaotada.

Meie tantsukoolis on 4-5 aaastaste poiste tunnis põimunud erinevad tegevused: liikumine muusika saatel, liikumismängud ja tegevused vahenditega (pallide, lintide ja rõngastega). Põhiline märksõna tundides on mäng, mäng, mäng! Mänguhoos suudab laps ületada oma piire samas end vigastamata. Igaüks saab mängus jõukohaselt liikuda. Mängud on suunatud kiirusele, liikuvusele, osavusele ja tasakaalule.

Veel ei ole aeg valida treeningut, kus toimub ainult alakeskne treenimine. Lubamatud on lisavenitused, ainult üht kehapoolt koormavad, rutiinsed tegevused, mis tekitavad ülekoormust, vigastusi ja segavad normaalset kasvamist. Igapäevased mitmetunnised treeningud on lubamatud. Paaristantsu selles vanuses ei tohi veel teha! Küll aga muusika saatel tantsida ja liikuda meeldib enamasti kõigile poistele.

Treenerina jälgin selles vanuses poistel aktiivse kui ka passiivse rühi kujunemist. Näiteks, kuidas nad seisavad ja istuvad või et nad kasutaksid tõukejalana nii paremat kui ka vasakut jalga jne.

Rühi kujunemisele aitavad palju kaasa erinevad liikumismängud, tantsimine, aga ka suur keep ja mõõk. Keep annab avarustunde ja võimaluse end peita. Mõõk aga uhke ja julge oleku kehasse.

6-aastased poisid alustavad üks kord nädalas üldfüüsiliste tundidega. Mängud ja harjutused on suunatud üldfüüsise arendamisele: kiirusele, osavusele, jõule, tasakaalule ja tähelepanule. Palju on jooksu-, palli- ja meeskonnamänge. Tantsuline osa lisandub alles teisel või kolmandal treeningaastal.

9+aastaste poiste treeningu märksõnad on eri stiilides ja ajastutes tantsud, üldfüüsilised mängud ja harjutused ning muusikatunnid.

Tantsutreeningutes valmivad esinemisteks sobilikud tantsukavad, kus on oluline koht kostüümidel ja mitmekülgsel muusikal klassikalisest popini.

Selles vanuses saab treeningutele lisaks võtta muusikatunde, kus lastel endal on võimalus teha muusikat eri helitekitavate instrumentidega. Paras aeg on alustada flöödiõpingutega, mis aitavad kaasa diafragma tööle, seega ka hingamise korrigeerimisele ning seeläbi rühi hoidmisele. Muusika- ja flööditunde saab võtta õpetajalt Mari Kalkun Contrastare muusikakoolist.

Kõikide poiste tundide treener on Kristine Esko.

Loe ka artiklit
“Milline tantsutund sobib poistele?”

Võta ühendust:
tel 53 432 232, marii@artemovimento.ee