TANTS – midagi enamat kui sammude jada

MÄNG – haarab nii lapsi kui ka täiskasvanuid

RÜHT – midagi rohkemat kui sirge selg

Arte Movimento seltskonnatantsu tunnid jätkuvad taas alates septembrist 2020!

Tule oma kaaslasega tantsukursusele!
Vali, kas soovid tulla õppima grupitundi või individuaaltundi!


Õppida saad:

  • seltskonnatantsu: sambat, cha-chat, rumbat, jive´i, aeglast valssi, tangot, viini valssi, fokstrotti ja quickstep´i,
  • ajastutantse renessanssist ja barokist,
  • tegeleda kehahoiuga ja parandada tantsides aktiivset rühti.

VAATA KA videoid seltskonnatantsust!

Grupitundi tantsima tulles võid avastada end mängu keskelt. Igasuguse tantsu olemusega on seotud sõnad mäng ja mängulisus. Hoogsalt, mänguliselt ja heatujuliselt tantsimiseks on tunnis hea teha erinevaid mänge, nende hulgas ka tantsumänge.

Mäng aitab parandada ka rühti. Kuidas? Hea rüht ei tähenda vaid loosungit “selg sirgeks, õlad taha, rind ette”. Hea rüht eeldab, et meis on avarust, liikuvust ja erksat olekut. Siinkohal aitab mäng ja siis saab ka tants õige hoo sisse.

Lisaks mängudele teeme igas tantsutunnis mitmeid harjutusi, mis on suunatud oma kehahoiu jälgmisele ja parandamisele. Neid harjutusi on pärast lihtne teha ka kodus või töökeskkonnas.

Miks tantsida tänapäeval sajanditetaguseid tantse? Tantsud ja muusika keskajast, renessanssist ja barokist aitavad silmnähtavalt parandada loomulikku kehakasutust ja annavad kehale ja liikumisele avarust. Need tantsud on elavad ning annavad võimaluse läbi tantsu tutvuda selle ajastu inimeste käitumise, kombestiku ja kultuuriga. Et rühi- ja ajastutantsutundide mõjust aru saada, on parim viis ise tundi tulla ja proovida.

Võta ühendust:
tel 53 432 232, marii@artemovimento.ee