TANTS – klassikalisest tänavatantsuni

TANTS – vana aja tantsust moodsa tantsuni

MÄNG – paneb ennast ületama

MUUSIKA – klassikast popini

FLÖÖT – mängimine toetab liikumist ja rühti

KOSTÜÜMID – tüdruku eas ei tohi alahinnata

SEELIKUD KEERLEMA!

2019/2020 hooajal tantsukoolis laste tantsutunde ei toimu.

4-5aastastele tüdrukutele on meie tantsukoolis üks tund nädalas. Lastel on selles vanuses paras aeg teistega koos joosta, mängida ja neil on juba valmisolek teistega asju jagada. Koostegemine tekitab põnevust ja võistlusmomenti.

4-5aastaste tüdrukute tunnis on põimunud erinevad tegevused: tantsuline liikumine muusika saatel, liikumismängud ja tegevused erinevate vahenditega (pallide, lintide ja rõngastega). Lisaks peab arvestama, et nad tahavad olla printsessid lopsakate, vahuliste seelikutega, mida saab keerutada ning millel on lehvid ja puhvvarrukad. Printsessidel peab olema ka oma sädelev kroon. Need aksessuaarid mõjutavad ka oluliselt tüdrukute rühi kujunemist. Seega kuuluvad nad treeningu juurde.

4-5aastaste treeningtund ei tohi olla veel alakeskne. Selles vanuses laste treeningtunnid olgu mitmekesised, eakohast kasvamist ja rühi kujunemist toetavad. Väikestele tüdrukutele treeningkohta valides on väga oluline pöörata tähelepanu inimesele, kes laste tundi läbi viib. Tal on vaja teada, missugused on lapse rühi kujunemise etapid ja füüsilised oskused, mis näitavad eakohast kasvamist. Kõige suurem oht kasvueas lastele on ülekoormus. Näiteks kahjustab ülekoormus luu kõhrelist osa pidurdades luukasvu. Ülekoormusest tulenevad erinevad vaevused ning rühivead muutuvad enamasti nähtavaks ja tuntavaks alles teismelise eas.

Selles vanuses on treeningus põhiliseks märksõnaks mäng, mäng ja veelkord mäng. Treeneri roll on esiteks suunata laste tegevust, hoida tähelepanu ja anda piirid. Teiseks teha mänge, mis on suunatud tasakaalule, osavusele, liikuvusele ja kiirusele. Kolmandaks jälgida, et laps kasutaks oma tegevustes mõlemat kehapoolt võrdselt. Näiteks kasutaks tõukamiseks nii paremat kui ka vasakut jalga, vahenditega nii paremat kui ka vasakut kätt.

Paaristantsu selles vanuses ei tohi veel teha! Treeningus ei tohi lubada lisavenitusi, üht kehapoolt koormavaid, rutiinseid tegevusi, mis tekitavad vigastusi. Igapäevased mitmetunnised treeningud on nii õrnas eas lubamatud! Küll aga meeldib väikestele tüdrukutele suurte seelikutega keerelda ja tiirelda, joosta ja hüpata – kokkuvõttes palju liikuda!

4-5aastaste tüdrukute tundi annab Marii Tunnel.

6-8aastaste tüdrukute tantsutunnis on äärmiselt oluline, et liikumine ei oleks ühesuunaline ja ühekülgne, vaid haaraks mitmekülgset liikumist läbi tantsimise, mängude, eri võimlemisharjutuste ja vahendite kasutuse. Mängud ja harjutused on suunatud kiirusele, osavusele, tasakaalule ja jõule.

9+aastaste tüdrukute treeningu mäksõnad on eri stiilides ja ajastustes tantsud, üldfüüsilised mängud ja harjutused (harjutused akrobaatikast, hüpped ja pöörded). Treeningutes õpivad tüdrukud lennukalt liikuma ja tantsima. Nad saavad kogemuse, kuidas tantsida ükskõik missuguse muudsika saatel, klassikalisest popini. Tantsutreeningutes valmivad esinemisteks sobilikud tantsukavad, kus on oluline koht kostüümidel.

Lisaks on 9+aastased tüdrukutel paras aeg on alustada flöödiõpingutega, mis aitavad kaasa diafragma tööle, seega ka hingamise korrigeerimisele ning seeläbi rühi hoidmisele. Flööditunde saab lisaks võtta õpetajalt Mari Kalkun Contrastare muusikakoolist.

6aastaste ja vanemate tüdrukute treener on Kristine Esko.

Võta ühendust:
tel 53 432 232, marii@artemovimento.ee