Tantsutunnid naistele

Barokktantsutund!

Barokktants on külluslik, võimaluste- ja detailirohke nii muusikas kui tantsus. Sellest ajast pärit tants ja muusika aitavad silmnähtavalt parandada loomulikku kehahoidu ja kehakasutust. Lisaks annavad need kehale ja liikumisele avarust. Tantsides mõjub tants, muidugi muusika kaasabil, kui ajamasin, mis võimaldab tutvuda erinevate ajastute kultuuriga.

Tantsutund algab klassikatunni harjutustega: jalgade sirutused, pöörded, kerged hüpped ja eraldi harjutused kätele. Sellele järgneb tunni tantsuline osa. 

Barokktantsutunnid toimuvad nii Haibas kui ka online‘is.

Online barokktantsutund on üles ehitatud arvestusega, et kodustes tingimustes ei ole palju ruumi. Barokktantsud, mida tantsiti õukonnas, olid mõeldud tantsimiseks suures ruumis. Lühikesi variatsioone ja harjutuskavasid, mida tundi olen planeerinud, saab tantsida ka väikesel pinnal. Tunni eelis on selles, et tantsimiseks ei ole vaja kaugele sõita!

Tantsutunni mõjust saad kõige paremini aru muidugi siis, kui ise tundi tuled ja tantsid!


Barokktantsutunnid algajatele 8. novembrist 2022. Tunnid toimuvad Haiba rahvamajas teisipäeviti kell 18.00–19.00. Liituda saab jooksvalt.


„Minu tantsija taust on seotud võistlustantsuga. Olen tulnud Euroopa meistriks kümnes tantsus ja 8. kohale Ladina-Ameerika tantsude maailmameistrivõistlustel. Tantsuõpetajana on peale võistlustantsu mulle huvi hakanud pakkuma erinevad ajaloolised tantsud ja tantsustiilid. Mulle on väga oluliseks muutunud, kuidas tants ja muusika mõjutavad inimese kehahoidu.“

Kristine Esko

Tundi registreerimiseks võta ühendust: marii@artemovimento.ee


Kuutasu on 45 eurot. Esimeses tunnis osalemine tasuta. Tasumine arve alusel ülekandega

Seelikud keerlema!

Pilt barokktantsutrupi esinemisest Haapsalu promenaadil 2021

Tantsud eri ajast ja stiilist rikastavad!

Pildil tantsivad naised 15. sajandi tantsu anello